Еврото зајакнува, доларот слабее

Цената на златото падна откако Федералните резерви на САД (ФЕД) во средата ја оставија непроменета основната каматна стапка и ја задржаа сегашната стапка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трошоците за испорака на стоки од Кина во Европа се зголемија повеќе од тројно во последните осум недели, достигнувајќи рекордно високо ниво бидејќи недостигот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 789 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 487 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се ...
сите 504 | | | веќе видена

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврото зајакнува, доларот слабее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: