Комората на сметководители бара продолжување на роковите за годишните сметки и финансиските извештаи


Пролонгирање на роковите за поднесување на годишни сметки и финансиски извештаи преку законски измени на Законот за трговски друштва со цел подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Сметковидителите излегоа на протест пред Владата. Велат, на ваков чекор се одлучиле зашто државата нема слух за нивните проблеми. На барањата кои ги доставиле ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите на денешниот протест пред владата побараа пролонгирање на роковите за поднесување на годишните сметки и финансиските извештаи. Тие велат дека ...
| | веќе видена | слични

Продолжување на рокот за доставување на годишните завршни сметки и финансиски извештаи, бараат сметководителите кои денеска излегоа на протест пред Владата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
4 копии

„Барањето на сметководителите за пролонгирање на роковите за доставување на даночните и финансиските извештаи доставено до Влада на РСМ на ден 18/01/2021 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Групата на сметководители и овластени на сметководители, денес ја информираше јавноста за протестот кој е закажан за утре во 12 часот пред Владата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18 236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 162 | | | веќе видена

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 395 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 336 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 194 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комората на сметководители бара продолжување на роковите за годишните сметки и финансиските извештаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: