Тасевски: Вас колку затвор треба да ви дадеме што ќе го лажирате пописот?


Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Процесот околу вакцинацијата е голема актуелна тема во моментов, јас би се надоврзал на една актуелна изјава која вчера вториот човек во владата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски изјави дека методологијата за спроведување на пописот закажан за април месец ќе биде објавена во ...
| | веќе видена | слични

Денеска во собранието средба на ДЗС со градоначалниците на сите општини во Македонија и државниот врв. Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска се ...
| | веќе видена | слични

На средбата на Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и Директорот на државниот завод за статистика, Апостол Симовски, било разговарано за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одржа средба со преставници на Државниот завод за статистика, предводени од директорот Апостол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот кој што власта на Заев насилно сака да го истера е обична политичка операција, а не статистичка операција. Законот за попис и пописот кој Заев ги турка ...
| | веќе видена | слични

Целта на пописот што ќе се одржи напролет е да ја утврди реалната слика во државата, да прибере релевантни и кредибилни податоци, врз чија основа ќе се ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи средба на државниот врв и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 653 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 695 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 152 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасевски: Вас колку затвор треба да ви дадеме што ќе го лажирате пописот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: