Kои вработени се најзадоволни, а кои најмалку задоволни од професијата?

2 копии

Според денешното истражување на Brainster со помош на алатка за кариерно советување која била искористена од над 7.000 учесници, најмногу од нив, односно 17,1 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 391 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 161 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 217 | | | веќе видена

Првата фаза од пописот се одвива тековно, согласно со пропишаните безбедносни протоколи и според властите и надлежните институции, нема причина тој да се ...
сите 264 | | | веќе видена

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко ...
сите 301 | | | веќе видена

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kои вработени се најзадоволни, а кои најмалку задоволни од професијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: