Бавна правда не е правда


Денеска, со почеток во 13.30 часот, семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“ за убиствата кај Смилковско езеро ќе протестираат поради последното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Улиците од Чаир до Основното јавно обвинителство денеска во Скопје ќе бидат три часа затворени, откако обвинителката Фатиме Фетаи побара најстрога казна за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“ најавија протест во Скопје, откако во завршните зборови на последното судско рочиште, Обвинителството побара ...
| | веќе видена | слични

Поради најавен протест пред Обвинителството инициран од семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“ , од 13 часот ќе бидат затворени за сообраќај дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес со почеток во 13,30 часот е најавен протест кој ќе започне од парк Чаир со движење по ул.„Цветан Димов“, во продолжение по бул.„Крсте Мисирков“, десно по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бавна правда не е правда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: