Димовски: Партиите од власта ОДНАПРЕД СЕ ИМААТ ДОГОВОРЕНО ЗА ПОЛИТИЧКИ ПОПИС


Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
| | веќе видена | слични

На средбата на Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и Директорот на државниот завод за статистика, Апостол Симовски, било разговарано за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прецизирањето на условите за користењето на базите на податоци во надлежност на Министерството за внатрешни работи за престојниот попис на населението била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одржа средба со преставници на Државниот завод за статистика, предводени од директорот Апостол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот кој што власта на Заев насилно сака да го истера е обична политичка операција, а не статистичка операција. Законот за попис и пописот кој Заев ги турка ...
| | веќе видена | слични

Процесот околу вакцинацијата е голема актуелна тема во моментов, јас би се надоврзал на една актуелна изјава која вчера вториот човек во владата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на пописот што ќе се одржи напролет е да ја утврди реалната слика во државата, да прибере релевантни и кредибилни податоци, врз чија основа ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи средба на државниот врв и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, со ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на денешното соопштение на владејачката СДСМ, се посочува дека Пописот е неопходен и е потребен за развој на државата, и уште еднаш вината ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 419 | | | веќе видена

Досега во преговорите со Република Бугарија не е разговарано бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав и нема такво барање од бугарските ...
сите 238 | | | веќе видена

Зоран Јованоски од Стопанска комора на Македонија во своето гостување „Топ Тема“ зборуваше за економската состојба во државата и посочи дека оваа година нема ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето на Сител изјави дека се надминати сите проблеми со документацијата поради кои Кина го врати капарот за ...
сите 293 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Партиите од власта ОДНАПРЕД СЕ ИМААТ ДОГОВОРЕНО ЗА ПОЛИТИЧКИ ПОПИС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: