Исплата на дел од ДДВ за четвртото тримесечје од 2020 година ќе се врши во февруари

2 копии

Управата за јавни приходи известува дека во текот на месец февруари 2021 година ќе се врши исплата на дел од ДДВ на граѓаните кои скенирале фискални сметки ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) Сања Лукаревска посочи дека компаниите немаат никаква можност да не ја исплатат државната помош за исплата на ...
| | веќе видена | слични

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека новиот трансфер на вработени кои ќе дојдат во управата ќе треба да бидат ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Следниот месец ќе почне исплатата на повратот на ДДВ за граѓаните кои скенирале фискални сметки во последното тримесечје од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Следниот месец, на граѓаните кои скенирале фискални сметки во последните три месеци од 2020 година, преку апликацијата Мој ДДВ ќе добијат поврат на дел од ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од јанурската плата за 2021 година, стапката на задолжително пензиско и инвалидско осигурување наместо 18,4 ќе изнесува 18,8 проценти. Промена има и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 350 | | | веќе видена

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 422 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 206 | | | веќе видена

Иако од Заводот за статистика уверуваат дека нема посериозни проблеми со веб-платформата за самопопишување, дијаспората посочи дека наишла на бројни ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а регистрирани ...
сите 492 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 142 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со ...
сите 348 | | | веќе видена

На пат до Апелација, казната за Сашо Мијалков ќе се намали од 12 на 9 години затвор. Делото „примање награда за противзаконито влијание“, кое се однесува на ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплата на дел од ДДВ за четвртото тримесечје од 2020 година ќе се врши во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: