Во тек е запишување на Академијата за Employer Branding, на ВИТА ИНСТИТУТ

Преку програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери“, која почна денеска со учество на 20 млади луѓе, ќе се одржат обуки за стратешко планирање и лидерски ...
| | веќе видена | слични

Дваесет млади луѓе денеска започнаа да ги следат обуките во рамки на програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери“. Целта е да се овозможи градење вештини ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски преку видео - врска се обрати пред учесниците на програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери“, која официјално почнува денеска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на Економскиот факултет на Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје почна вториот циклус на Јапонска менаџмент програма за професионална обука ...
| | веќе видена | слични

Денес претседателот на С.Македонија, Стево Пендаровски, оствари средба со раководствата на компаниите учесници во проектот „Млади менаџери и бизнис лидери“ кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на имплементација на проектот „Млади менаџери и бизнис-лидери” на Советот на странски инвеститори, а под покровителство на Кабинетот на шефот на ...
| | веќе видена | слични

„Светот мора да се едуцира за вредностите на емоциите и вештините со нивно мудро користење. Би сакал сите да постанеме научници за емоции. Мораме да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 174 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во тек е запишување на Академијата за Employer Branding, на ВИТА ИНСТИТУТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: