Законот за попис е донесен, од 1 до 21 април во Македонија ќе се пребројува населението, домаќинствата и становите


Пописот на населението, домаќинствата и становите во Македонија ќе се спроведе од 1 до 21 април оваа година, а за негова доследна реализација ќе биде изготвена ...
| | веќе видена | слични

Колку и да се спротивставуваме, знам дека никој нема дилема дека пописот ни е многу потребен, дајте еднаш да имаме малку повеќе доверба во нас, во нашите ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на денешното соопштение на владејачката СДСМ, се посочува дека Пописот е неопходен и е потребен за развој на државата, и уште еднаш вината ја ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието денеска ќе биде организирана работна средба во рамки на тековните активности на Државниот завод за статистика (ДЗС) за успешно спроведување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ е против напредокот на оваа земја, а сега тоа го потврдува со обидите да го политизира пописот, за своите партиски агенди и се фокусира на измислици ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на тековните активности на Државниот завод за статистика за успешно спроведување на претстојниот Попис на населението, домаќинствата и становите, на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи средба на државниот врв и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, со ...
| | веќе видена | слични

Целта на пописот што ќе се одржи напролет е да ја утврди реалната слика во државата, да прибере релевантни и кредибилни податоци, врз чија основа ќе се ...
| | веќе видена | слични

Законот за попис што го изгласа мнозинството во Собранието не личи на ниеден закон во светот. Не постои таков закон за пописНема информации кои лични податоци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 626 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 557 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за попис е донесен, од 1 до 21 април во Македонија ќе се пребројува населението, домаќинствата и становите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: