ИНТЕРВЈУ СТАНКОВСКИ: УНИБанка исплаќа 9 проценти фиксна годишна камата на перпетуалната обврзница

Денеска ќе биде исплатена четвртата полугодишна камата на сопствениците на перпетуални обврзници што ги издаде УНИБанка. Таа беше прво друштво што во 2019 ...
| | веќе видена | слични

Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје, на седницата одржана на 28.01.2021 година, ги утврди остварените неревидирани финансиски резултати на Банката за ...
| | веќе видена | слични

„Комерцијална банка“ многу јако влезе во купување државни хартии од вредност. Лани во државните инструменти вложи 200 милиони евра и нивното ниво го зголеми за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На 21.01.2021 на порталот Банкарство.мк објавен е текст со наслов “Стопанска банка работи согласно законите и јасно дефинираните права на сите родови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Известувањето (https://www.seinet.com.mk/FileServer.aspx?file=58505) објавено од Стопанска Банка АД Скопје на страната на СЕИНЕТ на 22.01.2021, наведено е ...
| | веќе видена | слични

ВФП Дивиденда е нов инвестициски фонд на пазарот во Македонија , кој отпочна со работа на 20.01.2021 година по претходно добиено решение од Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Зав вели дека ќе расте парламентарното мнозинство, најверојатно со три до четири нови пратеници. „Мнозинството ќе расте. Дали ќе бидат двајца, ...
сите 361 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 447 | | | веќе видена

Во Општата болница во Охрид пристигнаа уште девет контејнери, со што капацитетот на модуларната болница отворена за КОВИД-пациенти ќе има зголемен капацитет на ...
сите 624 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 410 | | | веќе видена

Париски „Либерасион" во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. -Од 2017 година, оваа мала балканска ...
сите 214 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 167 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 41 | | | веќе видена

„Наведната глава сабја не ја сече, но, ако сакаме подобро, мора да се исправиме“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој во моментов е на ...
сите 66 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ СТАНКОВСКИ: УНИБанка исплаќа 9 проценти фиксна годишна камата на перпетуалната обврзница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: