Бајден: Следниот месец веќе ќе имаме половина милион мртви, вакцинирањето досега е „мрачен неуспех“


3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Нови најави за ограничувања на патување во земјите од Европската Унија. Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави воведување на нова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Џо Бајден потпиша наредба според која сите што патуваат во САД со авион треба да имаат негативен тест за коронавирус пред да се качат ...
| | веќе видена | слични

Новиот американски претседател Џо Бајден ѝ се обрати на американската јавност по повод презентацијата на планот за борба против пандемијата на коронавирус.„Ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден потпиша во четвртокот десет уредби со кои настојува да ја зајакне борбата против епидемијата на коронавирусот која ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 445 | | | веќе видена

Во Општата болница во Охрид пристигнаа уште девет контејнери, со што капацитетот на модуларната болница отворена за КОВИД-пациенти ќе има зголемен капацитет на ...
сите 622 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 408 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 164 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 33 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 68 | | | веќе видена

Губитникот Христијан Мицкоски, главниот кочничар на сите процеси кои ја носат државата напред, реди порази во низа. Мицкоски многупати покажа дека нема никаков ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Следниот месец веќе ќе имаме половина милион мртви, вакцинирањето досега е „мрачен неуспех“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: