Барселона промаши два пенали па на продолженија ја елиминираше Корнеља (ВИДЕО)


Барса дури на продолженија го скрши отпорот на третолигашот Корнеља во Копа дел Реј, голманот на домаќините им одбрани пенали на Пјаниќ и Дембеле но не можеше ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси ја одработи суспензијата од два натпревари и се врати на теренот на синоќешниот дуел на Барселона против Рајо Валјекано во Купот на Шпанија. ...
| | веќе видена | слични

Барселона со пресврт успеа да го победи Рајо Валјекано со 2:1 и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Шпанија. На голот на Рајо беше македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона го избра потешкиот пат за да се пласира во четвртфиналето во Купот, но сепак на крајот ја оствари зацртаната цел и ако ништо друго, не играше ...
| | веќе видена | слични

Барселона се помачи да го надигра тимот на Столе Димитриевски, по што Каталонците триумфираа со 2-1 против Рајо Валјекано за пласман во четвртфиналето во ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси и Франк Де Јонг по еднаш ја погодија мрежата на Столе Димитриевски, кој беше немоќен да спречи пресврт и елиминација во Копа Дел Реј против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Немаме информација дали Сашо Мијалков контактирал со епидемиолози или претставници на ДСЗИ согласно неговата изјава, рече министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му одговори на минисерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на коментарот дека многу се детски размислувањата ...
сите 305 | | | веќе видена

Среќен сум што традиционални улици во нашиот град, коишто се поврзани со битието и функционирањето на урбано Скопје ќе ги вратиме, затоа што тие се уште ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека вирусот и натаму е непредвидлив и дека се непознати уште многу работи околу него. Северна Македонија ја доби и ...
сите 486 | | | веќе видена

По вчерашниот скандал со бегството и појавувањето на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, Алијансата за Албанците и Алтернатива поднесоа интерпелација за ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барселона промаши два пенали па на продолженија ја елиминираше Корнеља (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: