ФАКТОР НА ДЕНОТ: Донесен Законот за попис, а за „Монструм“ фетаи бара доживотен затвор

ДОНЕСЕН Е ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС Конечно е изгласан Законот за попис. Со 62 гласа „за“, и со бадентерово мнозинство Собранието го донесе Законот за попис. Ова се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Албанија не стивнува трендот на постојан раст на нови случаи со Ковид-19 присутен овој месец. Денеска е регистрана и поголема бројка на починати, споредено ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство информира согласно податоците од Инситутот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1964 тестирања, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период во земјава беше забележан пад на бројот на заболени со ковид 19. Директорот на Агенцијата за лекови ( МАЛМЕД), Лирим Шабани во гостувањето на ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот на Министерството за здравство, во Дојран има само 5 активни случаи на коронавирусот, а во Демир Хисар има 6. Во Валандово има 11, Македонски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Официјално, Хрватска го одложува пописот заради пандемијата, иако досега како држава има вакцинирано 200.000 граѓани против Ковид-19. Пописот на населението ...
сите 399 | | | веќе видена

Откако Собранието завчера со 62 гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“ и изгласа доверба на Владата, премиерот Зоран Заев вчера изјави дека добиената ...
сите 253 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

Месецов во земјава ќе пристигнат вакцините од „Фајзер“, со што според министерот за здравство Венко Филипче, ќе започне и имунизацијата на населението против ...
сите 373 | | | веќе видена

По два дена молк, обвинителката Вилма Русковска и сама призна дека за можното бегство на Сашо Мијалков му кажала и на министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тоа ...
сите 299 | | | веќе видена

Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош, се ...
сите 40 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против шестемина учесници на протестите во врска со ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Донесен Законот за попис, а за „Монструм“ фетаи бара доживотен затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: