Угостителите од денеска ќе работат до 21 часот - бараат работното време да се продолжи до 23 часот


Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
| | веќе видена | слични

Освен едно писмо од Владата во кое сме информирани дека нашите барања се препратени до Фатмир Битиќи, заменик на премиерот задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични

На барањето на Независната угостителска комора за средба со владини претставници беше одговорено потврдно и закажана е утре, петок 29.01.2021 година во 14:30 ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи утре не ќе можел да присуствува на средбата со угостителите во 14:30 часот, но неговиот Кабинет не ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Премиерот Зоран Заев најави помош за во угостителската дејност, транспортот, на тутунарите, медиумите. Се надева дека петтиот пакет на мерки ќе даде ефект. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 174 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 236 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите од денеска ќе работат до 21 часот - бараат работното време да се продолжи до 23 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: