Русија: Уапсена и соработничката на Навални, опозиционерката Љубов Собољ


Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Судот во Русија денеска ја отфрли жалбата на апсењето на опозиционерот Алексеј Навални. „Нема да можете да ги исплашите десетиците милиони луѓе кои беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските истражители отворија кривична истрага против Леонид Волков, близок соработник на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е во затвор. Истражниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Алексеј Навални не е политички затвореник во Русија како што го претставуваат на Запад и како што тој сака да се претстави, изјави шефот на руската делегација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 443 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 102 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со ...
сите 348 | | | веќе видена

Новиот бран на коронавирусот ги полни болничките капацитети. Драстичниот број на новозаболени од Ковид-19, повторно ја отвори модуларната болница кај ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Уапсена и соработничката на Навални, опозиционерката Љубов Собољ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: