Регистрирани 356 нови случаи на Ковид-19, 587 оздравени и 15 починати лица

14 копии
4 копии

Во Албанија не стивнува трендот на постојан раст на нови случаи со Ковид-19 присутен овој месец. Денеска е регистрана и поголема бројка на починати, споредено ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство информира во последните 24 часа од Ковид 19 починати се 10 лица, пет пациенти од Скопје (53,61,81,84 и 86г), по еден од Кавадарци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апликацијата функционира, надминати се проблемите во процесот на регистрација. Дијаспората успешно се попишува“, одговорија од тимот на „Scalefocus“, фирмата ...
сите 444 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 398 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 322 | | | веќе видена

Претставниците на здруженијата на Бугари во Македонија да ги контактираат пописните органи и да побараат графа за да се изјаснат како сакаат на овој попис, ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска се вакцинира против коронавирусот за време на посетата на фронтот во источниот дел на Донбас, со надеж ...
сите 457 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани 356 нови случаи на Ковид-19, 587 оздравени и 15 починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: