56 фирми под блокада поради неисплатенени плати за кои добие државна помош

183 работници чекаат платата за ноември да им ја обезбеди УЈП. Управата ги блокира фирмите каде што работат, зашто нивните работодавачи и покрај тоа што земале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП) Сања Лукаревска вечерва посочи дека к омпаниите немаат никаква можност да не ја исплатат државната помош за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компаниите немаат никаква можност да не ја исплатата државната помош за исплата на минимална плата, како поддршка за полесно справување со последиците ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Следниот месец ќе почне исплатата на повратот на ДДВ за граѓаните кои скенирале фискални сметки во последното тримесечје од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи во текот на следниот месец февруари ќе врши исплата на дел од ДДВ на граѓаните кои скенирале фискални сметки преку апликацијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Следниот месец, на граѓаните кои скенирале фискални сметки во последните три месеци од 2020 година, преку апликацијата Мој ДДВ ќе добијат поврат на дел од ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од јанурската плата за 2021 година, стапката на задолжително пензиско и инвалидско осигурување наместо 18,4 ќе изнесува 18,8 проценти. Промена има и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 338 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 608 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

56 фирми под блокада поради неисплатенени плати за кои добие државна помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: