15 починати и 356 новозаразени од Ковид-19

3 копии

Во Албанија не стивнува трендот на постојан раст на нови случаи со Ковид-19 присутен овој месец. Денеска е регистрана и поголема бројка на починати, споредено ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
13 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство информира во последните 24 часа од Ковид 19 починати се 10 лица, пет пациенти од Скопје (53,61,81,84 и 86г), по еден од Кавадарци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 починати и 356 новозаразени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: