(Видео) Мицкоски побара поддршка и од Пленковиќ: Граѓаните заслужуваат стабилност


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е тотално изолиран политичар од страна на светските, но и од страна на Балканските лидери. Изминативе 6 месеци премиерот во ...
| | веќе видена | слични

 Изминативе 6 месеци премиерот во заминување Зоран Заев нема остварено ниту една билатерална средба со премиер на некоја европска или светска земја. На Заев му ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Александар Николоски, потпретседател на партијата, за кратко време направија неколку исклучителни средби со ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор Ристо Никовски ја истакнува важноста на посетата на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на Унгарија, Хрватска и Словенија во време кога ...
| | веќе видена | слични

Ристо Никовски кој е македонски поранешен амбасадор и дипломат сега редовен колумнист и аналитичар во изјава за КУРИР вели дека периодот пред нас е драматичен ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител реќе дека имал интензивни средби со ...
| | веќе видена | слични

И додека Македонија има влада предводена од СДСМ повеќе од половина година, премиерот Зоран Заев се нема сретнато со ниту еден премиер, додека лидерот на ...
| | веќе видена | слични

„На трите места каде што бевме ни одговорија дека ќе помогнат со вакцини но ни посочија дека ниту еден претставник од владата сепак ние сме опозиција не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски побара поддршка и од Пленковиќ: Граѓаните заслужуваат стабилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: