Пакистан ќе добие подарок од половина милион вакцини од Кина

Израел објави охрабрувачки резултати откако вакцинираше повеќе од една третина од своето население против ковид-19. Здравствените власти кажаа дека од 163.000 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фармацевтската компанија „АстраЗенека“ ќе произведе повеќе од 90 милиони дози вакцина во Јапонија, изјави портпаролот на јапонската влада, во време кога има се ...
| | веќе видена | слични

Јапонија соопшти дека британско-шведската компанија „АстраЗенека“ во земјата ќе произведе повеќе од 90 милиони дози на нејзината вакцина. Ваквата најава доаѓа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел, која е водечка земја во светот во вакцинирањето на своето население против коронавирусот, има охрабрувачки вести: првите резултати покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Кон крајот на минатата година , Израел влезе во жестока конкуренција со многу помоќни земји или организации за да обезбеди доволно вакцини против коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 525 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 427 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 505 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пакистан ќе добие подарок од половина милион вакцини од Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: