Во Собранието изгласан е законот за попис


Нема нелогичности, целиот закон е нелогиченост, заради тоа што ова не е закон за попис на населението во Република Македонија, ова е закон за утврдување на ...
| | веќе видена | слични

„Целиот закон за попис е нелогичен поради тоа што ова не е Закон за попис на населението, туку ова е за утврдување на бројот на државјани. Уште во самиот ...
| | веќе видена | слични

Со еден клик министерот за внатрешни работи може да ви ги каже бројките од пописот, изјави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Само вистина на Канал 5. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во собранието утре ќе се одржи средба на државниот врв и директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски со градоначалниците и секретарите на ...
| | веќе видена | слични

За претстојната најобемна статистичка операција за која минатата недела беше донесен нов Закон за попис на населението, становите и домаќинствата, професорот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Република Северна Македонија не е држава на проценти како што тврди ВМРО-ДПМНЕ, туку држава на еднакви, рамноправни граѓани. Пописот на населението, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Власта на Заев наместо попис планира да спроведе политичка операција. Затоа шверцерски, без консензус, насилно го донесе законот за попис. Овој попис не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 626 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 557 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Собранието изгласан е законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: