„Лидл“ им нуди 200 долари на своите вработени во САД за да се вакцинираат

Германскиот синџир супермаркети „Лидл“ им понуди на сите свои вработени во САД кои се вакцинираат против Ковид-19 дополнителни 200 долари откако вакцината ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На барање на Европската унија, белгиската медицинска агенција започна истрага за фабриката АстраЗенека во близина на Брисел, поради ескалацијата во ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против коронавирусот на “AstraZeneca”, според мислењето на германските експерти би можела да биде користена само кај помладите од 65 години. ...
| | веќе видена | слични

Белгиските власти по сугестија на Европската комисија пратиле инспекција во фабриката "Астра Зенека". Инспекцијата отишла во локалната белгиска фабрика за ...
| | веќе видена | слични

Независната комисија препорачала вакцината на АстраЗенека против ковид-19 да не се дава на лица постари од 65 години, што според оцената на Фајненшел тајмс ...
| | веќе видена | слични

Германската агенција за јавно здравје изјави дека немаат доволно податоци за ефикасноста на вакцината кај оваа популација, што дополнително ќе ја комплицира ...
| | веќе видена | слични

Белгисите здравствени власти испратија инспекција во фабриката на АстраЗенека во општината Сенефе за да утврдат дали доцнењето со испораката на вакцини против ...
| | веќе видена | слични

 Ваквиот тек на настаните доаѓа откако Европската Комисија ја повика британската фармацевтска компанија да ја исполни својата обврска и да ги достави ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на АстраЗенека против Ковид-19 треба да се дава само на лица на возраст под 65 години, соопшти денеска германскиот комитет за вакцини во ажурираната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 409 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 334 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Од првиот ден до денеска, спроведени се 3.280.000 вакцинации, над 2.260.000 наши сограѓани се вакцинирани со една доза, односно 21,5 отсто, а денеска ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лидл“ им нуди 200 долари на своите вработени во САД за да се вакцинираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: