Џил Бајден ќе продолжи да работи додека е прва дама


Републиканката Марџори Тејлор Грин која го привлече вниманието на светската јавност со барањето да се отповика новиот претседател на САД, Џо Бајден, наводно во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата дама на Америка ја сподели среќната вест за вселувањето на домашните миленици во Белата куќа - со фотографија која што привлече огромно внимание. ...
| | веќе видена | слични

 За разлика од Меланија, која ретко знаеше да се „спушти на рамно“, новата прва дама, Џил Бајден, ужива во удобноста на патиките. За време на мандатот на ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по влегувањето на новиот претседател на САД Џо Бајден во Овалната соба, од неа беше отстранета бистата на британскиот премиер Винстон Черчил. На нејзино ...
| | веќе видена | слични

Честопати им кажува на луѓето дека не сакав да се омажам за него додека не ме запроси пет пати. Вистина е дека го сакав од самиот почеток “, рече Џил Бајден во ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на новиот американски претседател Џо Бајден, Џил сака да биде поинаква Прва дама на САД, од досегашните. Таа вели дека има докторат и ќе продолжи да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Официјално, Хрватска го одложува пописот заради пандемијата, иако досега како држава има вакцинирано 200.000 граѓани против Ковид-19. Пописот на населението ...
сите 399 | | | веќе видена

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 253 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

По два дена молк, обвинителката Вилма Русковска и сама призна дека за можното бегство на Сашо Мијалков му кажала и на министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тоа ...
сите 299 | | | веќе видена

Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош, се ...
сите 40 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против шестемина учесници на протестите во врска со ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џил Бајден ќе продолжи да работи додека е прва дама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: