АНАЛИЗА Горан Ѓоргоноски: Загубивме натпревар, добивме на искуство


Со пораз ја стартуваше втората фаза од шампионтатот во Египет нашата репрезентација против стариот познаник Словенија, натпревар во кој нашата селекција загуби ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација во последен момент доби место на Светското првенство во Египет . Настапот не беше задоволувачки, но добро е што го продолживме ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на Светското првенство во Египет (1 победа и пет порази), но остави добар впечаток со своето однесување, ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот профил на Светското ракометно првенство на „Твитер“, објавен е клип посветен на македонскиот национален тим, за кој првенството веќе е ...
| | веќе видена | слични

По двата убедливи порази во воведните две кола од Шведска и домаќинот Египет пред македонските ракометри е клучниот дуел за пласман во втората фаза и мечот за ...
| | веќе видена | слични

Подготви: Марија Ковачева Македонската ракометна репрезентација запиша пет порази и една победа на Светското првенство во Египет кое го завршивме на 23 место. ...
| | веќе видена | слични

После победата на Бразил над Уругвај , стана дефинитивно јасно дека македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Египет ќе биде на 23-тото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 902 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАЛИЗА Горан Ѓоргоноски: Загубивме натпревар, добивме на искуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: