Поповски предлог на „Орка холдинг“ за член на Одборот на директори на ЗК Пелагонија

Собранието на акционери на ЗК Пелагонија АД-Битола го предложува Александар Поповски за член на Одборот на директори. Тој се избира со мандат до траењето на ...
| | веќе видена | слични

Македонската Берза денеска изврши бришење на издавачот Либерти АД Скопје од „Листата за набљудување“, поради тоа што е завршена јавната понуда за преземање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Известувањето (https://www.seinet.com.mk/FileServer.aspx?file=58505) објавено од Стопанска Банка АД Скопје на страната на СЕИНЕТ на 22.01.2021, наведено е ...
| | веќе видена | слични

Александар Поповски е предолжен за нов член на Одборот на директори на Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“. Тој во врвот на компанијата влегува на предлог на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Одборот на директор на Цементарница УСЈЕ поднел оставка со што му престанале функциите во друштвото, соопшти компанијата до Македонска берза. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под слоганот „Тука живеам, одлучувам, постојам" почнува кампањата за пописот на населението во државава, што го спроведува Државниот завод за статистика, а ќе ...
сите 418 | | | веќе видена

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека имунизацијата на населението сигурно ќе биде во текот на овој месец, ако се водиме според најавите и на ...
сите 330 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 267 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 77 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски тврди дека во следните денови се очекува Владата да го повлече предлогот за номинација на Фрчкоски за ...
сите 37 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 288 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Хирургот Ѓорѓи Јота кој беше прегазен од страна на 16-годишно момче и кој поради тешките повреди на мозокот веднаш беше хоспитализиран на Клиниката за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски предлог на „Орка холдинг“ за член на Одборот на директори на ЗК Пелагонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: