Интервју со доктор Лилија Чолакова Дервишова: Што опфаќа протоколот за лекување со ивермектин?


Стручниот колегиум за ЈЗУ Универзитетска клиника за пулмологија и алергологија и ковид-центрите во интернистичкиот блок, изготвија мислење за употребата на ...
| | веќе видена | слични

Во последниот период има сериозен раст на онлајн трговијата. Минатата година само до вториот квартал беше забележан раст од 177 проценти, особено кај домашните ...
| | веќе видена | слични

Интертек , ИТ компанија за развој на софтверски решенија, со главно седиште во Минхен, Германија и со канцеларии во Германија и Македонија продолжува со ...
| | веќе видена | слични

Бизнис Деливери 10 е нова компанија за брза пошта која што работи во рамките на целата територијата на Р.Македонија. Денеска имавме можност да разговараме со ...
| | веќе видена | слични

Начинот на барање работа, како и потрагата по квалитетен кадар секојдневно се менуваат, при што сѐ поизразено е користењето на онлајн платформите Почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Напорно работиме и сме на добар пат да продолжиме со зајакнување на соработката со релевантни меѓународни организации што работат на исто или на слично поле. ...
| | веќе видена | слични

Претприемачите и основачите на стартапи имаат се поголем избор на можности за финансирање, како дома така и од странски избори на инвеститори. Покрај ФИТР, ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека не постои компанија која што го нема почувствувано влијанието од корона-кризата, но колку што ваквите драстични промени во општеството имаат ...
| | веќе видена | слични

„Дигитализацијата не зазема голем дел од административните промени. Владите треба да воспостават портали кои ќе нудат е-услуги на едно место. Најефиксана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 102 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 103 | | | веќе видена

Коронавирусот за неколку месеци може да се стави под контрола со почитување на мерките. Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со доктор Лилија Чолакова Дервишова: Што опфаќа протоколот за лекување со ивермектин?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: