Рестораните и угостителските објекти повторно ќе работат до 21 часот


Угостителите стравуваат дека ќе останат без помошта за покривање на јануарските плати. Велат месецот заминува, а Владата се уште го нема донесено новиот петти ...
| | веќе видена | слични

Стотици сопственици на ресторани и клубови, како и келнери и шанкери, протестираа денеска во центарот на Софија против одлуката угостителските објекти да бидат ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на ресторани и клубови, како и келнерите и шанкерите денеска протестираа во центарот на Софија поради одлуката на бугарската владалокалите да ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици сопственици на ресторани и клубови, како и келнери и шанкери денеска протестираа во центарот на Софија поради одлуката локалите да останат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата јавно да ги објави податоците за искористеноста на средствата од финансиската помош во угостителството, како по број на субјекти, така и во апсолутни ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Финансиската помош која се обезбедува за поддршка на реалниот сектор да има континуитет, како и да се обезбедат протоколи за работа за сите дејности кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рестораните и угостителските објекти повторно ќе работат до 21 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: