ВМРО-ДПМНЕ: Власта непотребно се изживуваше над капачите на Водици во Охрид

За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света вода? Според народното верување, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Маж со тешки телесни повреди вчера попладне бил донесен на Клиника, а по половина час починал, по што било утврдено дека тој се стекнал со повредите на работно ...
сите 443 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 255 | | | веќе видена

Огромното мнозинство на земјите-членки на ЕУ поддржува одржување меѓувладини конференции и со Македонија и со Албанија. Јас исто така сметам дека ова е ...
сите 273 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот ...
сите 166 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 171 | | | веќе видена

Од Европската Комисија(EK) велат дека има можност Албанија да ги почне преговорите со Европската Унија без Македонија. Портпаролката на EK, Ана Писонеро ги ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта непотребно се изживуваше над капачите на Водици во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: