BoA ќе го тестира банкарскиот сектор поради кризата со коронавирусот


Банката на Англија (BoA) ќе спроведе банкарски стрес-тест за да види дали кредиторите можат да продолжат да и помагаат на економијата за време на пандемијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за економија Петер Алтмајер изјави денеска дека со прекинот на блокадата, предизвикана од коронавирусот во земјата, се очекува многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пакетот економски стимулации од 1,9 трилиони американски долари, предложен од американскиот претседател Џо Бајден, може да го зголеми американскиот БДП за пет ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, се надева дека 2021 година ќе биде година на економско закрепнување од пандемијата, и покрај ...
| | веќе видена | слични

Минатата година биле изгубени четири пати повеќе работни места поради пандемијата, отколку за време на светската финансиска криза во 2009 година, се наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 253 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

Месецов во земјава ќе пристигнат вакцините од „Фајзер“, со што според министерот за здравство Венко Филипче, ќе започне и имунизацијата на населението против ...
сите 612 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 245 | | | веќе видена

Неприфаќањето на Фрчкоски од страна на САД за амбасадор на Македонија е доказ дека Заев и дружината не поминуваат подалеку од Софија велат во соопштение од ...
сите 39 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против шестемина учесници на протестите во врска со ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

BoA ќе го тестира банкарскиот сектор поради кризата со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: