Петрушевски: Македонија поради СДСМ стана земја на потсмев, доцниме во секое поле дури и со вакцинацијата против КОВИД-19

Како држава стануваме предмет на потсмев не само во регионот туку и пошироко. Доцниме во секој аспект, се што требаше да се направи, се што беше ветено од оваа ...
| | веќе видена | слични

Насер Зибери кој беше кандидат за прв премиер Албанец во Македонија, а сега избран за омбдусман вели дека одлука на ДУИ ќе биде кого да го номинира за премиер ...
| | веќе видена | слични

Насер Зибери кој беше кандидат за првиот премиер Албанец на ДУИ, а е избран за Народен правобранител вели дека политичките амбиции на Албанците не завршуваат ...
| | веќе видена | слични

„Имаме колега пратеник кој извршил силување врз жена! За тоа бил казнет, но сепак извршува висока функција". Овие зборови искажани вчера од собраниската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лица сторители на родово базирано насилство да не можат да бидат кандидати за пратеници, градоначалници, министри или други високи политички функции. Ова го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратениците со кои разговараше „Слободен печат“ велат дека се затечени од изјавата на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, со која од ...
| | веќе видена | слични

Имаме колега пратеник кој во минатото силувал жена, а сепак сега е на висока функција, вели Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. Милошоски, денеска од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрушевски: Македонија поради СДСМ стана земја на потсмев, доцниме во секое поле дури и со вакцинацијата против КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: