Штипјанец уапсен за тешка кражба

3 копии
2 копии
10 копии
3 копии

Велешката полиција на 26 јануари го уапсила 41-годишниот Љ.Т. од Велес, поради сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Засега немаме значително зголемување на бројката на новозаболени, очекуваме на пристигнување на вакцините. Тимови имаме испратено во склоп на Клинички центар ...
сите 608 | | | веќе видена

Герил акција имаше вечерва во центарот на Скопје. Поставен е транспарент на кој пишува „Заев: Со Сашо сум договорен. Мијалков: Го сменив стилот“. Пред Владата ...
сите 212 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 211 | | | веќе видена

Се повтори ли сценариото кое се случи со Никола Груевски, сега и со Сашо Мијалков? За овинителката Вилма Русковска тоа е страшно. Пропусти, како што тврди таа ...
сите 226 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 258 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 452 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјанец уапсен за тешка кражба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: