Македонија загуби од Словенија на СП во Египет


Токму меѓусебната пресметка со Египет одлучуваше која репрезентација ќе оди во четвртфиналето на Светското првенство, а на Словенија и одговараше победа додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првото четвртфинале на Светското првенство е меѓу Данска и домаќинот Египет, средба пред која во центарот на вниманието се најде најдобриот играч на ...
| | веќе видена | слични

Светското првенство полека ја добива својата завршница, вечерва ќе биде познати полуфиналните двојки. Бранителот на титулата, Данска во четвртфиналето ќе се ...
| | веќе видена | слични

Микел Хансен отворено ги нападна организаторите на СП 2021 поради неисполнетото ветување дека салите на овој ракометен мундијал ќе останат затворени за ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што на 10 и на 14 март на македонската репрезентација ѝ претстои квалификацискиот двомеч со Данска за пласман на ЕП 2022, РФМ ќе треба брзо да ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на Светското ракометно првенство во Египет не сакаат ни да ги коментираат обвинувањата на Словенците дека биле затруени со храна, но затоа ...
| | веќе видена | слични

Безличниот настап на Македонија на 27. Светско првенство го чинеше селекторот Данило Брестовац предвремен раскин на договорот со Ракометната федерација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 172 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија загуби од Словенија на СП во Египет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: