Вучиќ за вакцините: Што ако сме ние здрави АКО СОСЕДИТЕ НИ СЕ БОЛНИ


2 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави нов пакет мерки за помош на економијатa, преку кој на сите граѓани на Србија на два пати ќе им бидат исплатени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Според карактеристиките познати од научните кругови, новиот вид на коронавирус е познат по побрзо ширење и можеби поголема зараза, но клинички, симптомите се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, вечерва за Дневникот на РТС зборуваше за новиот пакет мерки за поддршка на српската економија и планот за ...
| | веќе видена | слични

Сите земји од Западен Балкан се членки на механизмот КОВАКС, но освен со неколку ислкучоци, испораките на вакцини нема да започнат до првиот квартал од 2021 ...
| | веќе видена | слични

Српскиот професор и доктор Бранислав Тиодоровиќ за српските медиуми истакнал дека без оглед која вакцина ќе ја примат граѓаните, по имунизацијата треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарските власти испратиле „остро писмо“ до компанијата АстроЗенека која ја произведува вакцината за САРС КОВ 2 со оглед н тоа што наместо 142 000 дози, ...
сите 688 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ за вакцините: Што ако сме ние здрави АКО СОСЕДИТЕ НИ СЕ БОЛНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: