Пријави за 49 верници кои го славеа Водици во Охрид, спротивно на забраните

Пријава против 49 лица кои вчера го славеа празникот Водици во Охрид, ќе поднесе полицијата. Министерството за внатрешни работи ја сомничи, групата верници кои ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на викендичка која се наоѓа на брегот на Дебарско Езеро, како и негови пријатели заработија кривични пријави поради непочитување на здравствени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственик на викендица, лоцирана на брегот на Дебарско Езеро и негови пријатели заработија кривични пријави поради непочитување на здравствени прописи за ...
| | веќе видена | слични

– Одделението за внатрешни работи од Дебар поднесе кривична пријава против Р.У.(38) и против други 15 лица, сите од Дебар, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, охридската полиција поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Радовиш поднесе кривична пријава против седум лица: М.Р.(41),В.А.(45), С.В.(44), Р.М.(31), А.Ѓ.(46), А.М.(47) и Д.А.(45)од село Ињево, поради ...
| | веќе видена | слични

Лидер дознава дека инспектор од Државниот пазарен инспекторат бил уапсен од страна на полицијата, откако бил затекнат како гостин во угостителски објект по ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казни од по 2 000 евра против осум лица на возраст од 18 до 22 години, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално црвенило, мал оток околу местото каде е извршено боцкањето и мала болка, се регистрирани кај неколку од здравствените работници кои примија вакцина ...
сите 250 | | | веќе видена

Угостителите, фотостудијата и музичарите денеска на протест во Скопје побараа да се укине забраната за работа на рестораните за свадби и други свечености и да ...
сите 97 | | | веќе видена

За сите протести, стоиме на располагање да разговараме за деталите, изјави денеска премиерот Зоран Заев, коментирајќи го најавениот попладневен протест на ...
сите 279 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 145 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 132 | | | веќе видена

Неколку стотици граѓани се собраа вечерва пред платото на Универзалната сала во Скопје за да му оддадат почит на легендарниот пејач и кантавтор Ѓорѓе ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријави за 49 верници кои го славеа Водици во Охрид, спротивно на забраните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: