ПОЧНАА: Фирма им плаќа на работниците ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Терминот за вакцинација граѓаните на Србија че го добијат само откако ќе се регистрираат на порталот за е-Влада или ќе се јават во контакт центарот. Како што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за нов американски министер за здравство, Ксавиер Бесера, изрази незадоволство од процесот на вакцинација Бесера ги критикуваше долгите редици за ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари, аптекарите и лаборантите повеќе сакаат да се вакцинираат против коронавирус од вработените во државните клиники и болници. Интерната анкета ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на „Фајзер“ за заштита од вирусот Ковид–19 не смеат да ја примат лица кои досега имале алергиска реакција на која било друга вакцина или инјекција, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Воениот синдикат на Србија добил поплаки од извесен број војници кои тврдат дека командантите на нивните единици вршат притисок врз нив да се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот синџир супермаркети „Лидл“ им понуди на сите свои вработени во САД кои се вакцинираат против Ковид-19 дополнителни 200 долари откако вакцината ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 409 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 334 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Од првиот ден до денеска, спроведени се 3.280.000 вакцинации, над 2.260.000 наши сограѓани се вакцинирани со една доза, односно 21,5 отсто, а денеска ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧНАА: Фирма им плаќа на работниците ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: