Адеми бил многу нервозен кога кажал дека нема да ги признае резултатите од пописот ако Албанците бидат под 20 отсто


УИ е заинтересирана да се одржи кредибилен попис кој ќе ги одрази реалните бројки на сите етнички заедници во државата. Ова за Плусинфо го изјави пратеникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се нервозни, па штом ќе се најдат во офсајд или наидат на отпор во јавноста заради погрешните политики, веднаш го ...
| | веќе видена | слични

Веќе 4 години се власт, а тие уште говорат за некакви замешателства и апсурдни изговори. Јавноста јасно виде дека СДСМ прави политичко-пазарџиски дил наречен ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се нервозни, штом се најдат во офсајд или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот е многу важна статистичка операција за планирање на натамошниот развој на земјата, економски пред се, изјави на денешната прес-конференција портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Кои се правните експерти на Пендаровски кои за еден ден го разгледале Законот за попис? Ова прашање се наметнува ако се погледне листата на советници на шефот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за политички ...
| | веќе видена | слични

По речиси две децении, со усвојувањето на Законот за попис и потпишувањето на Указот од страна на претседателот на државата, се исполнети сите нормативни ...
| | веќе видена | слични

Јас се согласувам дека тоа не е вообичаено, не е вообичаено е да има двоен врзан потпис за резултатите пописот, но од каде извира ова? Овде има своја политичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално црвенило, мал оток околу местото каде е извршено боцкањето и мала болка, се регистрирани кај неколку од здравствените работници кои примија вакцина ...
сите 249 | | | веќе видена

Угостителите, фотостудијата и музичарите денеска на протест во Скопје побараа да се укине забраната за работа на рестораните за свадби и други свечености и да ...
сите 97 | | | веќе видена

За сите протести, стоиме на располагање да разговараме за деталите, изјави денеска премиерот Зоран Заев, коментирајќи го најавениот попладневен протест на ...
сите 279 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 145 | | | веќе видена

По речиси 9 часа заврши рочиштето за завршните зборови на одбраната во случајот „Таргет-Тврдина“, пресудата е закажана за 26 февруари. Судењето по овој ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми бил многу нервозен кога кажал дека нема да ги признае резултатите од пописот ако Албанците бидат под 20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: