И по еден час откако заболен зборувал, во аеросолите во просторијата уште има коронавирус: Најново истражување


Зборувањето со пријател коj e заразен со коронавирус може да биде опасно како кашлањето од близина а тоа е така благодарение на честичките на вирусот што траат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возењето со едно или повеќе лица во автомобил е една од најризичните работи што може да ги направите кога станува збор за пренесување на коронавирусот. Иако ...
| | веќе видена | слични

На една страна од светот (САД) експерти предупредуваат дека не само што најразличните шамии и текстилни маски не се доволни, туку треба да се носат најмалку ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Австрија ги збуни граѓаните со предупредувањето дека маските со ознака “KN95” не може да бидат прифатени кога се носат во ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата вентилација, ако не можат да се отворат сите прозорци, беше обезбедена со комбинација на отворен прозорец спроти возачот (напред десно) и патникот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Уште судот утре да утврди дека виновен за масовното нелегално прислушување во Македонија бил одамна исчезнатиот зол брат близнак на поранешниот директор на ...
сите 549 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 293 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 249 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 272 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 98 | | | веќе видена

Ваков попис нема ниту во една европска држава, овој закон не е правна рамка за статистика, туку за политика, смета пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И по еден час откако заболен зборувал, во аеросолите во просторијата уште има коронавирус: Најново истражување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: