Ова е ПОСЛЕДНОТО ОБРАЌАЊЕ НА ТРАМП, неколку часа пред да замине


5 копии
5 копии

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп официјално отвори канцеларија во Флорида. Кабинетот на поранешниот претседател „ќе биде одговорен за ...
| | веќе видена | слични

Новата американска администрација на претседателот Џо Бајден треба да ги претстави новите политики за борба против климатските промени оваа недела по враќањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светот мора да преземе решителна акција за зајакнување на отпорноста кон разорните ефекти од климатските промени, изјави американскиот посредник за клима Џон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На виртуелниот Самит за прилагодување на климата САД денеска и официјално се враќаат кон Глобалната акција за климата, а се очекува на него да предложат ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски експерт за заразни болести, Ентони Фаучи никогаш навистина не си замина од функцијата, но откако издржа речиси една година напади и ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски експерт за инфективни болести, Ентони Фаучи, никогаш не ја напушти функцијата, но откако издржа скоро една година напади од страна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 730 | | | веќе видена

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 269 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 180 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 160 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е ПОСЛЕДНОТО ОБРАЌАЊЕ НА ТРАМП, неколку часа пред да замине

Од:
До кого (е-маил):
Порака: