Нови 400 случаи на Ковид-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти во изминатото денонoќие

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Дебар се намалува бројот на активните случаи со Ковид-19, откако и денеска во списокот на оздравени се внесени 20 лица, а нема новозаразени. -Од минатиот ...
| | веќе видена | слични

ЗЕМЈАВА ЌЕ НАБАВУВА КИНЕСКИ ВАКЦИНИ Земјава преговара со Кинеската амбасада во земјава за набавка на кинеските вакцини. Се чекаат детали во однос на цената и ...
| | веќе видена | слични

Според Министерството за здравство од 21 починато лице, 11 биле од тетовскиот регион, лица на возраст од 56 до 77 години. -Станува збор за софтверска грешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Висока бројка од 879 новозаразени со Ковид-19 е регистрирана во изминатото деноноќие во Албанија, појава присутна во последните две недели, кога и бројот на ...
| | веќе видена | слични

Десетмината починати пациенти кои влегоа во денешната статистика на вкупно 21 починат од ковид-19 на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) се од Тетово, a биле ...
| | веќе видена | слични

Десет од вкупно 11 пациенти кои беа денеска евидентирани во извештајот на Министерството за здравство дека починале од компликации од ковид-19 биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 400 случаи на Ковид-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти во изминатото денонoќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: