Бензините и дизелот поскапуваат

5 копии
15 копии

Скопје/Охрид, 25. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Од ноќеска на полноќ нова цена на дизелот, а на бензините останува иста. Согласно одлуката на Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната Комисија за Енергетика предмалку ги објави новите цени на горивата – цените на бензините не се менуваат, додека дизелот поевтинува половина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 789 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 487 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се ...
сите 504 | | | веќе видена

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините и дизелот поскапуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: