Германски чадор во португалското претседателство, најава за надеж за Македонија


Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во Брисел имаа средба и ...
| | веќе видена | слични

-Ние сакаме да придонесеме за одобрување на преговарачките рамките со Македонија и Албанија и да ги продолжиме тековните преговори со Србија и Црна Гора, ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Македонија има јасна и неприкосновена ЕУ перспектива, а решение за деблокирање на процесот мора да има, велат од кабинетот на високиот претставник за ...
| | веќе видена | слични

Европската перспектива на Северна Македонија, добрососедските односи, регионалните иницијативи, како и очекувањата во периодот што претстои, беа главни теми на ...
| | веќе видена | слични

Во Брисел средба на шефот на дипломатијата Бујар Османи и вицепремиерот Никола Димитров со специјалниот претставник на Европската унија за Западен Балкан и за ...
| | веќе видена | слични

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи и вицепремиерот во Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денес во рамки на агендата остварија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 915 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германски чадор во португалското претседателство, најава за надеж за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: