Затвореник организирал внесување на дрога


2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против А.Ј.(30) од Свети Николе, поради постоење основано сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, ОВР Кичево ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 460 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека Бугарите во земјава треба да се чувствуваат како слободни граѓани, ...
сите 186 | | | веќе видена

Месецов во земјава ќе пристигнат вакцините од „Фајзер“, со што според министерот за здравство Венко Филипче, ќе започне и имунизацијата на населението против ...
сите 286 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение за седум учесници на протестите во врска со пресудата за ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвореник организирал внесување на дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: