Во аптеките нема Ивермектин и Клексан

„Слободен печат“ излезе на терен да го бара лекот клексан, против згрутчување на крвта. За оваа антикоагулантна терапија има голема побарувачка бидејќи се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство најостро ги демантира наводите на пратеникот на опозициската партија Антонио Милошоски објавени на социјалните мрежи дека - лекот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство демантира дека лекот клексан не е на позитивната листа на лекови како што тоа на Фејсбук го тврди пратеникот Антонио Милошоски. – ...
| | веќе видена | слични

Жалиме што народниот избраник наместо одговорност кон своите избирачи, поддржувачи и воопшто граѓаните на Република С. Македонија избрал да манипулира со нив. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 323 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во аптеките нема Ивермектин и Клексан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: