Словенците претпазливи: Македонија има тројца големи играчи


7 копии
7 копии

Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно ...
| | веќе видена | слични

Ракометната федерација на Македонија денеска објави дека спогодбено е раскинат договорот со Данило Брестовац, само два дена подоцна откако заврши „авантурата“ ...
| | веќе видена | слични

Данило Брестовац го плати цехот за дебаклот на Светското првенство во Египет и денеска беше сменет од функцијата селектор на машката ракометна репрезентација. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 777 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 268 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 145 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на моменталната ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенците претпазливи: Македонија има тројца големи играчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: