Во Италија најголем пад на бројот на новозаразени од октомври


2 копии

Од Берлин, вирусологот Андреј Трампуж се вклучи во Утринската програма на Србија и рече дека земјите мора да сторат се што можат за да избегнат катастрофа, ...
| | веќе видена | слични

Новиот вид на коронавирус кој пристигна на Балканот го носи името на Кент, област во Англија, каде што првпат се појави во септември 2020 година. Мутираниот ...
| | веќе видена | слични

Клиниката Хумболт, која спаѓа во ланецот клиники Вивантес, е во целосен карантин. Ова е единствениот случај во Германија. На кардиолошкиот оддел на таа болница ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на „Модерна“ против коронавирусот делува против новите мутации на вирусот кои се појавија во Велика Британија и Јужна Африка, тврдат научниците од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Новиот т.н. британски сој на корона вирусот иако го има и во Германија, вирусологот Андреј Трамуж од Берлинската клиничка болница вели дека сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болница во градот Варезе, во регионот на Ломбардија, лекува лице на кое му е дијагностициран првиот случај во Италија на бразилскиот вид на Ковид-19. За еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија најголем пад на бројот на новозаразени од октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: