(ВИДЕО) Путин неколкупати се нурна во ледена вода


3 копии

Кремљ денеска ги поздрави намерите на новиот американски претседател Џо Бајден за продолжување на американско-рускиот договор за контрола на нуклеарното ...
| | веќе видена | слични

Не постојат моментални планови за состанок на претседателот на Русија, Владимир Путин и американскиот претседател Џозеф Бајден, рекол денеска пред новинарите ...
| | веќе видена | слични

Отсега натаму, Русинките ќе можат слободно да убијат маж кој ќе се обиде да ги силува, а тоа автоматски ќе се третира како реакција во самоодбрана, а таа жена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кремљ оцени дека подобрувањето на односите помеѓу Русија и САД исклучително зависи од „политичката волја“ на Џо Бајден, кој денеска во Вашингтон положува ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател, Владимир Путин, се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление. Тој влезе во дупката во водата ...
| | веќе видена | слични

Соблекувајќи го дебелиот капут и чизмите, 68-годишниот руски претседател влезе во ледената езерска вода спроти големиот крст направен од мраз, опкружен со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 719 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 414 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 481 | | | веќе видена

Не е исклучена можноста за нови рестрикции, но засега нема да има, изјави министерот за здравство Венко Филипче откако во изминатиот период се бележи благ ...
сите 468 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 854 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 291 | | | веќе видена

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, ...
сите 336 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт вели дека е изненаден од тоа како екс премиерот Љупчо Георгиевски површно зборува и нуди решение за сериозно прашање како ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Путин неколкупати се нурна во ледена вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: