Затворен угостителски објект во Тетовско поради непочитување на работното време

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Радовиш поднесе кривична пријава против седум лица: М.Р.(41),В.А.(45), С.В.(44), Р.М.(31), А.Ѓ.(46), А.М.(47) и Д.А.(45)од село Ињево, поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидер дознава дека инспектор од Државниот пазарен инспекторат бил уапсен од страна на полицијата, откако бил затекнат како гостин во угостителски објект по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казни од по 2 000 евра против осум лица на возраст од 18 до 22 години, кои ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казни од по 2.000 евра за лица кои не ги почитувале мерките против Ковид-19 и извршиле групирање на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По 2.000 евра глоби ќе платат осум лица кои на осми јануарио годинава беа фатени како прават приватна прослава во стан на една од обвинитеите, а на која, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 669 и ...
сите 937 | | | веќе видена

Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците и бездомниците. Eден месец пред официјалниот ...
сите 402 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 272 | | | веќе видена

Зоран Заев не спроведува правда. Зоран Заев се пазари. Излегува ли Сашо Мијалков на слобода за два месеци? Тоа ли е договорот Заев - Мијалков? Откако јавноста ...
сите 430 | | | веќе видена

Бројот на заразени со коронавирус вирус во светот од почетокот на пандемијата надмина 114 милиони. Според веб-страницата „Worldometers“ досега се регистрирани ...
сите 330 | | | веќе видена

Продолжува комуникацијата со Бугарија на политичко ниво, меѓутоа се разбира и работата на Комисијата за историски и образовни прашања. Но, не секогаш на секоја ...
сите 301 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 154 | | | веќе видена

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
сите 612 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен угостителски објект во Тетовско поради непочитување на работното време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: