Шеесетгодишник крадел од купувачи во маркет во Марино

5 копии

Камерата на Канал 5 денеска при обиколка затекна работници и градежа механизација кои се уште работеа на објектот. МВР синоќа соопшти дека при контрола на ...
| | веќе видена | слични

Вчера речиси главна вест беше информацијата што пристигна од МВР, а таа е дека полициски службеници спровеле контрола на градежни објекти на фирма од Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се повтори ли сценариото кое се случи со Никола Груевски, сега и со Сашо Мијалков? За овинителката Вилма Русковска тоа е страшно. Пропусти, како што тврди таа ...
сите 424 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 211 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 258 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 226 | | | веќе видена

Има потенцијал за соработка, развој и подобрување на трговската размена меѓу Македонија и Обединетите арапски емирати, извести и лично министерот за надворешни ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеесетгодишник крадел од купувачи во маркет во Марино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: