Полицијата казни 14 возачи затоа што зборувале на мобилен телефон


3 копии
2 копии

Од Општина Тетово информираат дека ги имаат во предвид барањата на жителите на градот кои вчера протестираа на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ барајќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

На автопатот Скопје - Тетово полицијата казни неколкумина возачи кои со своите автомобили возеле близу 200 километри на час, односно со 70 километри на час над ...
| | веќе видена | слични

70 годишниот Бари Хасани е еден многуте граѓани кој едвај спасил жива глава на оваа делница. Завршил на скопските клиники, откако во него со голема брзина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тетово се одржа протест со блокирање на сообраќајот на булеварот „Видео Смилевски-Бато“ попознат како Индустриска улица, во знак на револт на тамошните ...
| | веќе видена | слични

Минатата година по сообраќајниците низ Гостиварско биле регистрирани 226 сообраќајни незгоди. Тоа за 99 помалку во споредба со претходната 2019 година. Од СВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 719 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 494 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 354 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 233 | | | веќе видена

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, ...
сите 340 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата казни 14 возачи затоа што зборувале на мобилен телефон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: