Над 96 милиони лица во светот заразени од коронавирус, од нив само во САД над 24 милиони

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Границите на Нов Зеланд ќе бидат затворени на подолг период оваа година поради пандемијата на коронавирусот, но земјата ќе ги почитува патните аранжмани со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии
7 копии
2 копии

Болница во градот Варезе, во регионот на Ломбардија, лекува лице на кое му е дијагностициран првиот случај во Италија на бразилскиот вид на Ковид-19. За еден ...
| | веќе видена | слични

Во болница во градот Варезе, во регионот Ломбардија, на лекување е лице кај кое било утврден првиот случај во Италија на бразилскиот вид на ковид-19. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. „Вакцините се ...
сите 628 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков редовно се јавуваше на сите рочишта, доколку во петокот, по завршување на рочиштето, Обвинителството побараше притвор, ќе се ...
сите 355 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 215 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 111 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 96 милиони лица во светот заразени од коронавирус, од нив само во САД над 24 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: